RECENZE

 

Recenze gramofonu Omnitronic DD 4250 LTD

Koogi si tentokrát vzal na paškál nový profi gramec od Omnitronicu, který se jeví poměrně hodně slibně (velmi slušná výbava za rozumnou cenu)...

 
RECENZE TECHNIKY VÁM PŘINÁŠÍ KOOGI, EASTBASE A MAXISTORE.
Recenze provedl Koogi, techniku zapůjčila prodejna pro Dje Maxistore. Mediální partneři prováděných recenzí jsou agentura Eastbase, server www.techno.cz a časopis Bassline.

Gramofon OMNITRONIC DD 4250 LTD

Gramofon OMNITRONIC DD 4250 LTD Omnitronic DD 4250 LTD je profesionální gramofon s přímým náhonem, který koupíte za necelých 15 000 Kč. Tento poměrně nový model firmy Omnitronic má oproti svým starším příbuzným lepší vybavení a povedený stříbrný design. Rozmístění tlačítek a kontrolérů je teď velmi podobné jako u Technicsů a přibylo navíc i nové osvětlení celého přístroje. Všechny diody, včetně stroboskopové lampy, svítí modře a vypadá to moc hezky.
Pitch je velmi citlivý a jeho rozsah se dá nastavit až na -/+ 20%. Další nadstandardní funkcí je zpětný chod, který mě osobně u Technicsů opravdu chybí. Ramínko ve tvaru písmena "S" je klasicky vybaveno závažím, nastavitelnou výškou a antiskatingem. Rozsah antiscatingu je 0 - 7 gramů. Mimo to je zde několik dalších vymožeností v podobě třech různých rychlostí (33 1/1, 45 a 78 RPM) nebo třeba otřesy absorbujících nožek.
Při zmáčknutí tlačítka Start/Stop se talíř dostane do požadovaných otáček nejdéle za 1,2 sekundy, což platí i při změně rychlosti s roztočeným talířem.
Gramofon OMNITRONIC DD 4250 LTD Tím se dostáváme k samotnému talíři a současně i k největšímu problému všech levnějších gramofonů bez vyjímky. Nejste-li ochotni zaplatit za djský gramec částku kolem 25 000, připravte se na velké problémy s vyrovnáváním rychlosti talíře při každém zásahu rukou. Stačí jen trochu připostrčit a talíř popojede o nekontrolovatelný kus dopředu. Je fakt, že konkrétně u DD4250LTD se mi tento handicap nezdál tolik znatelný, jako u ostatních decků této kategorie, ale přesto tam je. Jak už jsem uvedl v minulých testech - mixovat se samozřejmě dá, chce to jen více soustředění, citu v prstech a snažit se pokud možno co nejméně zasahovat do běžícího talíře. Rychlost lze ostatně celkem spolehlivě nastavit pouze rychlými pohyby pitchem.

Je to jediná věc kterou bych tomuto, jinak velmi slušně vybavenému stroji, vytkl.

Koogi

Maxistore Další recenze dále najdete na www.maxistore.cz, www.shadowbox.cz a www.techno.cz. Uvedenou techniku je možné přímo vyzkoušet v prodejně pro DJe nebo koupit třeba na splátky v Maxistore, Bořivojova 57, Praha 3.
Email: x@maxistore.cz tel.: 02/227 229 99
 
 
 
 

ČLÁNKY AUTORA

 
 
 
 
 
 
 
 

Partnerské linky: festivaly 2016