RECENZE

 

Hudební recenze: Indy & Wich: Hádej Kdo…

Druhé album Indyho & Wiche je už pár dní venku, první vylisovaná série cédéček byla velice rychle rozebrána, takže si leckdo musel počkat na výrobní repete. Bez zbytečného otálení vypíchnu hned ty tracky, které mě z kolekce všech sedmnácti něčím zaujaly.

 

8 Promile feat. Orion. Orion prostě umí pobavit, o tom žádná. Bolek Polívka a Leoš Suchařípa odstartují dobře vyprodukovanou hitovku, kde se Wich vůbec nebojí použít takřka tranceový rif. Kupodivu to s pomalým beatem zní velice dobře, navíc Orion v některých pasážích takřka zpívá! Super Job, něco ze života raperů, ano, super job je v tomto případě rap. Kolik textů již bylo napsáno na toto téma? Stovky? Asi tak, ale od Indyho to zní originálně, fakt. Kontroverzně na mě působí hláška: "Musíš mít super dope a ne seno." Je to skutečně tak? Nic proti zelenýmu dýmu, ale "super dope a ne seno" rozhodně nemusí patřit k super jobu, kterým je rap. Pěknej track imho! Hádej Kdo - použité hlášky bez komentáře: "Jsme to nejlepsí co můžes dostat" a "scéna je Svazarm."

Můj Svět
feat. H16 je můj totální favorit, pozitivní taneční hiphop, který umí snad opravdu vyprodukovat jenom Wich. Skvělá kombinace slovenštiny a čestiny. Indy si navíc tímto trackem potvrdil post mého nejoblíbenějšího českého hiphopového MCho. Zlatokop je skladba zajímavá svým textovým podáním. Jedná se vlastně o takovou zhudebnělou povídku. Indyho rap spolu s Wichovým podkladem na mě působí naléhavým dojmem. Jinak mě napadá, že není v českém rapu moc obvyklá věc, aby MC přednášel ve svém projevu ve třetí osobě (žabomyší válečné přestřelky nepočítám). Inu překvapení, které jsem tak trochu někde na desce před prvním poslechem očekával :)

Out Of The Fire Pt.2 feat. The Regime, angličtina působí v jedenácté skladbě osvěžujícím dojmem, celkově to celé drží pěkně pohromadě. Bing Bang Show se mi libí hudebně, tím myslím i Indyho intonaci, druhý favorit na LP Hádej Kdo…. Ve skladbě Konstantin je zajímavá dubstepová basa. Ve Stejný #0v*0 jinej den (asi nechtějí být sprostí) Indy vzpomene Czechtek, ono se to nezdá, ale i v Indym bude asi kus freečkaře. V bukletu kámošovi slibuje vrácení kresleného seriálu, který si zapůjčil ve Staré Huti :). Ženský vokál do toho tracku sedne perfektně. Jednou feat. Ego, W518 - to nejhlubší nakonec. Je to o přemítání, prvních projevených otcovských pudech (ano pánové, asi to tak bude).

Celé album Hádej kdo… mně pak přijde hudebně o něco temnější než debut My3. Texty jdou oproti debutu více do abstraktna. Určtě je to deska, která si zaslouží poslech i od lidí, kteří se k hiphopové kultuře nehlásí.

Hodnocení: 83%

Indy & Wich: Hádej Kdo…
http://www.indyawich.cz/
2006 Maddrum

 
 
 
 

ČLÁNKY AUTORA

 
 
 
 
 
 
 
 

Partnerské linky: festivaly 2016