PARTYINFO

 

MODERAT

Datum konání:
09.12.2022 - pátek
Místo konání:
Praha - Forum Karlín
Live:
Moderat
Info:
http://www.facebook.com...
Popis:

start: 18:30, vstup: předprodej: www.monkeytowntickets.com/tickets

 
 
Moderat ohlásili koncertní návrat

Jen málokdy se stane, že boční projekt uznávaných hudebníků (Apparat a Modeselektor), který navíc vznikl jen pro zábavu, předčí všechna očekávání a proslaví jeho členy po celém světě. Německá trojice Moderat zatím vydala tři ceněné desky s hitovými singly jako "Bad Kingdom" nebo "A New Error". Nejzásadnější elektronická superskupina posledních dvou dekád, která formovala zvuk přístupného minimalistické techna a šířila jeho jméno z hlavních pódií nejzásadnějších festivalů, se po dlouhé odmlce vrací na scénu. V pražském Foru Karlín se představí 9. prosince 2022, vstupenky za 990,- Kč jsou právě v prodeji v sítí Ticketmaster.

 

Všichni tři producenti a DJs se potkali v roce 2003 na německé undergroundové techno scéně. A už ve stejném roce vyšly na labelu producentky Ellen Allien BPitch jejich první skladby. Své debutové eponymní album s průlomovým singlem "A New Error" vydali až v roce 2009. V Praze jej představili jako speciální host Radiohead, ostatně k chladné elektronické sólové tvorbě Thoma Yorka bývá jejich hudba často připodobňována. O čtyři roky později přišel zlom, když vydali přístupnější album "II", jež vyšlo na jejich novém labelu Monkeytown, kde dále vychází nahrávky spřátelených projektů jako rapperky Catnapp nebo například hudebníků Dark Sky a Howling.


Jejich doposud poslední album vyšlo v roce 2016. V rámci své světové tour jej představili také na beznadějně vyprodaném koncertu ve Velkém sále Lucerny. O rok později kapela oznámila konec působení jako Moderat a jejich členové tak měli čas na svá dlouho odkládaná sólová alba. Sascha Ring aka Apparat a Modeselektor (Gernot Bronsert a Sebastian Szary) letos všechny překvapili svým comebackem pod hlavičkou Moderat. V rámci plánovaného turné přijedou také do Prahy na svůj dosud největší samostatný koncert. Čekáme strhující a nezaměnitelný audiovizuální zážitek.

FB event

 

Flyer

 
flyer
 
 
 
 
 
 
 

Partnerské linky: festivaly 2016