PARTYINFO

 

BULP + JIMMY PÉ

Datum konání:
10.05.2017 - středa
Místo konání:
Brno - Fléda
Live:
Bulp (SK), Jimmy Pé (SK)
Info:
http://cs-cz.facebook.com...
Popis:
start: 20:00, vstup: předprodej: 200,- Kč + poplatky Café Eleven, Indies, SMSTicket.cz: www.smsticket.cz/vstupenky/9116-bulp-jimmy-pe-myrsaka-tour, GoOut.cz: goout.net/cs/koncerty/bulp+jimmy-pe/umgxb/
 
 
Fléda představí v květnu aktuální slovenskou elektroniku

Dva oceňovaní zástupci slovenské elektronické scény Bulp a Jimmy Pé představí 10. května na Flédě svá nová alba. Série společných koncertů nazvaná Myrsaka Tour nabídne magickou krajinu zvuků debutové desky Bulp, jejíž podobu předznamenaly singly "Yrsa" a "On The Run". Kreativní průzkumník zlomených beatů a spoluzakladatel vydavatelství Gergaz Jimmy Pé představí různorodou produkci EP "Masika" s jasným rukopisem kombinujícím snové prvky s precizně vystavěnými beaty.

 

V dubnu Fléda mapovala aktuální tvorbu slovenských alternativních formací Billy Barmann, Katarzia a Korben Dallas. V květnu představí žhavé novinky slovenské elektronické scény, která během několika posledních týdnů nabídla hned tři vynikající alba. Bulp, Jimmy Pé a Fallgrapp zveřejnili nové desky, s nimiž se vydávají na tour. Bulp a Jimmy Pé zahalí Flédu do snění 10. května a Fallgrapp, mnohonásobný držitel prestižních cen Radio Head Awards, předvede 25. května unikátní spojení elektroniky a houslového tria v živé verzi alba "V hmle".

Bulp

Podobu budoucí debutové desky Bulp s tajemným názvem "Yrsa" (islandské ženské jméno) naznačila stejnojmenná titulní skladba na kompilaci slovenských alternativních vydavatelství "Ostrov hudby" (2016). V březnu ji potvrdil snový, překvapivě temný a drsný singl "On The Run" (2017), který během jediného týdne raketově vyletěl na první místo hitparády Osmička Rádia_FM. Debutové album Bulp láká posluchače na taneční parket, vrhá ho do snění, zároveň v něm ale probouzí myšlenky a energii potřebné k překonání vlastních hranic. Zvukově zůstává věrné charakteristickému rukopisu Bulp budovanému od EP "Endian" (2015) vycházející z melodických linek prokládaných údernými beaty a melancholickou atmosférou. "Hudební inspirace byly pro každý track jiné. Některé skladby jsou tvrdší a taneční, jiné jsou pomalé a zasněné. Použil jsem také nástroje, které v dřívější tvorbě Bulp nebyly, jako klavír, japonskou harfu nebo trubku. Album je proto velmi melodický celek," přibližuje Samo Štefanec v rozhovoru pro server Hudba.sk.

Bulp

Elektronické duo Bulp vzniklo původně jako sólový projekt producentské osobnosti Sama Štefance, k němuž pak přizval svou sestru Janu Štefancovou a její sametový vokál. První singl Bulp "Far Light" vyvolal okamžitý zájem hudební veřejnosti a kritiků o jejich tvorbu. Po vydání EP "Endian" (2015) získali ocenění Radio_Head Awards za Objev roku. Dvojice, která se nechává inspirovat hudbou Moderat, Bonobo nebo Mount Kimbie, má za sebou řadu klubových vystoupení a účastí na festivalech Pohoda, Grape, United Islands of Prague či Liverpool Sound City Festival.

Bulp
Jeden ze zakladatelů slovenského vydavatelství elektronické hudby Gergaz Jimmy Pé novinkovým EP "Masika" znovu potvrzuje své výjimečné postavení na domácí elektronické scéně. Ke své tvorbě však přistoupil mnohem optimističtěji než v případě dřívějších nahrávek. Z šesti hudebně různorodých skladeb čiší veselá nálada a žánrová nespoutanost. "Pro mě je to jiné hlavně po produkční stránce, protože jsem tentokrát dělal skladby trochu jinak, než jsem byl zvyklý. Naučil jsem se nové věci a produkčně jsem se posunul dál, a tak jsem se samozřejmě snažil to poskládat jinak i náladově... Bude to spíš hudba na slunečné jarní dny než na mračné a deštivé." EP obsahuje šest tracků včetně dvou spoluprací. Skladba "EverySeason", na níž se podílel Portugalec DJ Ride, je potenciálním rádiovým hitem. Wacho je další úspěšnou spoluprací se slovensko-americkou hudebnicí a zpěvačkou Ashley Abrman.

Jimmy Pé
Jimmy Pé o sobě říká, že je kreativní průzkumník zlomených beatů. Má sklon znít melancholicky, ale vždy najde bod zvratu a posluchače zachrání před temnotou pořádnou dávkou euforie. Jeho produkce je různorodá s jasným rukopisem, který kombinuje snové prvky a precizně vystavěné beaty. Je vítězem DJ soutěže Red Bull Thre3style a jedním z nejznámějších slovenských producentů v zahraničí. Jeho skladby, především "Hudson River", hrají v klubech po celém světě a propagují a podporují ho renomovaní producenti a dýdžejové jako Gaslamp Killer, Flying Lotus, Baauer, UZ či Lefto. Předskakoval Four Tet, Thundercat nebo Hudson Mohawke a zahrál si na festivalech Sziget, Ment Ljubljana nebo Liverpool Sound City.

Ukázky:

Bulp – "On the Run"
Bulp – "Yrsa"
Bulp – "What Is Worth"
Jimmy Pé – "Masika EP Teaser"
Jimmy Pé & DJ Ride – "EverySeason"
Jimmy Pé – "Hudson River"

 

Flyer

 
flyer
 
 
 
 
 
 
 

Partnerské linky: festivaly 2016