PARTYINFO

 

ELEKTRA: GREGOR TRESHER (DE)

Datum konání:
12.05.2017 - pátek
Místo konání:
Brno - Fléda
DJs:
Main stage: Gregor Tresher (Break New Soil, DE), Orbith, Fly, JPJ
Bar stage: Under Pressure (SK), Kema, Funk Halen, Fly
Live:
VJ Visualove
Info:
http://www.facebook.com...
Popis:
start: 21:00, vstup: předprodej: 350,- Kč + poplatky Café Eleven, Indies, SMSticket.cz, GoOut.cz, Ticketportal.cz, na místě 400,- Kč
 
 
Květnovou Elektru rozproudí tříhodinový set Gregora Treshera

Na Flédu se po letech vrací německá techno legenda Gregor Tresher. 12. května naservíruje návštěvníkům Elektry tříhodinový melodický set a představí aktuální album "Quiet Distortion". Novinka má ambice oslovit nové, na historii techna nevázané publikum. Je opěvovaná fanoušky i DJ komunitou napříč Evropou. Line-up devítihodinového maratonu Elektry doplní na hlavní scéně Orbith, Fly a JPJ. Barovou scénu oživí slovenští Under Pressure. Dokonalou atmosféru naladí VJs Visualove.

 

Tvorba frankfurtského rodáka Gregora Treshera ovlivnila nejednu techno generaci. V květnu minulého roku vydal úspěšné album "Quiet Distortion", v němž se opět soustřeďuje na melodii a nadčasové hudební prvky. "Melodie vždy umožňuje vnést do hudby něco nového," říká Tresher a dodává: "je to prostor, v němž se dá vytvářet něco skutečného a jedinečného." Na albu se záměrně vyhýbá lehce zapamatovatelným osmitaktovým melodiím ve prospěch hudebních linek, které se opakují a proplétají v nesčetných vzorech. Nahrávka si okamžitě získala přízeň producentů a dýdžejů jako Maceo Plex, Mano Le Tough, Pan-Pot, Sam Paganini nebo Stephan Bodzin. "Poslouchám to album znovu a znovu a mohu jen říct: je prostě skvělé. Miluju všechny tracky a můžete si být jistí, že je budu hrát úplně všude," komentoval "Quiet Distortion" Laurent Garnier.

Gregor Tresher

Na techno scéně se Tresher pohybuje už od devadesátých let, jako producent prorazil především nahrávkou "Still a Neon" (2005), remixem Svena Vätha "Komm" a svým příspěvkem do "Cocoon Compilation F" "Full Range Madness". Jeho klasika "A Thousand Nights" ze stejnojmenného alba (2007) se v roce 2008 stala nejprodávanější techno skladbou na Beatportu a představila Treshera širšímu publiku. Do roku 2008 vydával u labelů Ovum, Intacto a Moon Harbour. V roce 2009 si založil vlastní vydavatelství Break New Soil, kde vyšla jeho studiová alba "The Life Wire" (2009), "Lights From The Inside" (2011) a "Nightcolor" (2013). Má na kontě řadu spoluprací s nejlepšími techno vydavatelstvími jako Cocoon Svena Vätha nebo Drumcode Adam Beyera. Svůj sen si splnil nejen dvěma remixy pro Mobyho, ale především remixem skladby Depeche Mode - "Soothe My Soul" (2013) z jejich alba "Delta Machine".

Gregor Tresher
Vedle Gregora Treshera, který na klubové noci Elektra vystoupí už počtvrté, stane na hlavní scéně guru mladých brněnských dýdžejů Orbith, mistr digitálního DJingu Fly a produkční Elektry a rezident Flédy JPJ, který zahraje b2b set s Orbithem. Bar stage bude hostit mix DJingu a živých perkusí v podání slovenských Under Pressure, zahrají Kema, Funk Halen a Fly. O VJing se postarají videomappingové špičky Visualove.

Gregor Tresher

Elektru uzavře afterparty v klubu EXIT. Hrát bude Orbith a rezidenti Andy Smitth a Duncan Gray.

Ukázky:

Gregor Tresher – "Quiet Distortion"
Gregor Tresher – "Goliath"
Gregor Tresher – "Consistency"
Depeche Mode – "Soothe My Soul (Gregor Tresher Remix)"

Facebook událost

 

Flyer

 
flyer
 
 
 
 
 
 
 

Partnerské linky: festivaly 2016